Powrót do przegądu aktualności

INTERPARKING HISPANIA, S.A nabyło COMSA APARCAMIENTOS, S.L.

08-06-2017
Grupa Interparking, jeden z wiodących europejskich operatorów parkingowych, obecna w 9 krajach i 360 miastach, nabył niedawno hiszpańską firmę parkingową "COMSA Aparcamientos". Sprzedawca jest koncensjariuszem COMSA.

COMSA działa głównie w Katalonii, Kraju Basków, Asturii i Galicji. Parkingi są zlokalizowane w głównych miastach, w tym przy dwóch głównych szpitalach w Barcelonie. Zaplecze parkingowe składa się z 8 115 miejsc parkingowych, które w 2016 roku pomieściły 1 200 563 Klientów.

Ernesto Piera, Dyrektor Zarządzający Interparking Hispania:

" To nabycie znacząco umacnia pozycję Grupy Interparking w hiszpańskim sektorze parkingowym. Parkingi są bardzo wysokiej jakości i charakteryzują się długoterminowymi kontraktami.

Działalność COMSA uzupełnia portfolio Interparking Hispania. Stanowi także punkt wyjścia do działalności parkingów ulicznych (tzw. on-street). W wyniku przejęcia COMSA, Interparking będzie obsługiwać 65 parkingów samochodowych i 1 kontrakt na parking uliczny (on-street) w 31 miastach na łączną liczbę ponad 30 000 miejsc parkingowych"

Roland Cracco, Dyrektor Zarządzający Grupy Interparking:

" Dzięki tej transakcji Interparking potwierdził silne zainteresowanie i pewność na hiszpańskim rynku parkingowym, rezultatem czego jest ponad 800 parkingów zlokalizowanych w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Rumunii.

Tym samym Interparking realizuje również politykę wzrostu inwestycji wylącznie w wysokiej jakości europejskich miastach i regionach."

Transakcja przeszła wszystkie wymagania prawne. Interparking był wspomagany w procesie przez firmy Mazars (due dilligence), Prat & Roca (prawnie) oraz GPO (doradztwo techniczne).