Powrót do przegądu aktualności

Najtańszy oficjalny parking lotniska już otwarty!

28-02-2018
W dniu 28 lutego 2018 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy we współpracy z operatorem - Interparking Polska, wprowadza nowy format parkingu. W odległości zaledwie 250 m od terminala powstaje zupełnie nowy parking przeznaczony na tanie, długoterminowe parkowanie. W pierwszym etapie udostępniamy dla Państwa 600 miejsc parkingowych. Docelowo, parking pomieści 1250 samochodów. Parking „P6 – Najtańszy” przeznaczony jest dla Klientów planujących dłuższy pobyt, np. podczas wyjazdów wakacyjnych czy podróży służbowych. Wyjątkowo korzystnie prezentują się ceny za parkowanie. Przykładowo, cena za 7 dniowy pobyt na parkingu to zaledwie 33 złote, zaś za 14 dni postoju to 50 złotych.Klient, który zaplanuje dłuższe pozostawienie auta na parkingu P6 może zapłacić jedyne 3 złote za kolejną dobę pobytu! Na parkingu znajdą się dodatkowe udogodnienia dla pasażerów, m.in. wózki bagażowe, rampa zjazdowa przy dodatkowym wyjściu dla osób niepełnosprawnych i kasy automatyczne. Sporym udogodnieniem jest możliwość rezerwacji oraz zapłaty on-line poprzez stronę – www.airport.gdansk.pl

Od momentu wprowadzenia rezerwacji on-line na początku 2016 roku z tej możliwości skorzystało do tej pory prawie 30 000 osób. W najbliższych miesiącach Port Lotniczy oraz Interparking Polska poszerzą również ofertę parkingów o kolejne miejsca i usługi- trwają ostatnie prace przygotowawcze.Z myślą o wygodzie parkujących zmieniać się będzie także sposób oznakowania dojazdów do parkingów lotniskowych oraz oznakowanie na samych parkingach. Wkrótce więcej szczegółów!

O Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Pierwszy polski port lotniczy wybudowany całkowicie od podstaw w 1974 roku. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest częścią krajowego, europejskiego i światowego systemu transportowego. Jako trzeci co do wielkości stanowi zapasowe lotnisko dla portu lotniczego w Warszawie.

O Interparking Polska – operator i inwestor działający w branży parkingowej od 60 lat. Grupa Interparking ma siedzibę w Brukseli, działa w 9 europejskich krajach. Operatorem parkingów gdańskiego lotniska jest od 2001 roku.